Harry Potter Characters Book TAG

09:38


Hej! Mam dziś dla Was TAG na podstawie bohaterów z Harry'ego Pottera, którego autorką jest KittyAilla. W związku z tym, że są wakacje i w każdy piątek w telewizji leci nowa część przygód naszych ukochanych czarodziejów, uznałam, że to idealny TAG na ten czas. No to lecimy :)

Harry Potter - bohater powszechnie znany i rozpoznawalny w swoim świecie.  

Książę Maxon Shreave z "Rywalek". W związku z jego przynależnością do rodziny królewskiej jest rozpoznawalny przez cały kraj, a nawet inne nacje. Do tego sam jego sposób bycia czyni go kimś, kogo nie można przeoczyć.

Hermiona Granger- bohater, którego fascynuje nauka. 

Rachel Patel z serii o Nocnej Szkole. Jeśli ktoś miałby być podobny do Hermiony, to tylko ona. Obie bez przerwy siedzą z nosem w książkach. Biblioteka to ich dom i nie ma pytań, na które nie znałyby odpowiedzi.

Ron Weasley - bohater z wielodzietnej rodziny. 

Eleonora z "Eleonory&Parka" autorstwa Rainbow Rowell. Dziewczyna ma czwórkę młodszego rodzeństwa i każdy z nich to rudy szkrab. Rodziny Eleonory i Rona nie są jednak do siebie podobne. W jej domu nigdy nie panuje tak miła atmosfera, jak w rodzinie Weasley'ów.

Fred i George Weasley - bohater, który lubi się wygłupiać.

Kenji Kishimoto z "Dotyku Julii" autorstwa Tahereh Mafi. Tak jak Fred i George, Kenji jest najpozytywniejszą postacią w całej serii. Nie potrafię wyobrazić go sobie bez uśmiechu na ustach i sarkastycznych wygłupów.

Severus Snape - zły bohater, który okazał się dobry. 

Kalona z Domu Nocy. Jak wspominałam w recenzji Wyzwolonej, przeszedł on ogromną przemianę i w sumie jest do Snape'a dość podobny. On również stał się zły przez stratę ukochanej osoby.

Artur Weasley - bohater, który lubi eksperymentować i ulepszać różne rzeczy.

Jak tylko to przeczytałam, pomyślałam o Henrym Fairchildzie z Diabelskich Maszyn. Rety, on i Arthur są identyczni! Oboje mają słabość do wynalazków, są w pewien sposób szaleni i...mają rude włosy :D

Lord Voldemort - zły bohater z nieciekawą przeszłością.

Valentine Morgenstern z Darów Anioła. Nieźle namieszał za swojej młodości, potem zniknął na jakiś czas dając wszystkim fałszywe poczucie bezpieczeństwa , a na koniec i tak powrócił i zaczął siać zniszczenie. Tak samo jak nasz "kochany" Tom Riddle.

Draco Malfoy - bohater, który jest przeświadczony o swojej wyższości nad innymi. 

Peter Hayes z "Niezgodnej" autorstwa Veroniki Roth. Przez cały czas działał tylko na swoją korzyść, a jego przesadnia wiara w siebie i tylko siebie, popchnęła go do okropnych czynów.

Syriusz Black - bohater, który jest wiernym przyjacielem. 

Sara z trylogii "Oddechy" Rebecki Donovan, najlepsza przyjaciółka Emily. Przez cały czas wspierała Emmę i nigdy jej nie opuściła. Wiedziała, że musi pozwolić jej przeżywać złe chwile na swój sposób i nigdy nie pozwoliła jej upaść.

Peter Pettigrew - bohater-zdrajca.

Alma Coin z "Igrzysk Śmierci". Tak naprawdę chodziło jej tylko o zdobycie władzy nad Kapitolem. Nie interesował jej los ludzi, którzy zostali pokrzywdzeni w tych trudnych czasach. Zrzucając bomby na kapitolińskie dzieci i sanitariuszy z Trzynastki zdradziła wszystkich, którzy pokładali w niej choć odrobinę nadziei.

Albus Dumbledore - bohater, który jest dla innych bohaterów autorytetem.

Amber Appleton z "Prawie jak gwiazda rocka" Matthew Quicka. Nie jest jakimś tam przywódcą, ale jej zachowanie wzbudza podziw wielu osób. Sprawia, że ludzie, z którymi ma styczność, coraz bardziej zaczynają doceniać życie. Przyciąga ich do siebie i na każdej twarzy potrafi wywołać uśmiech. Niewątpliwie stanowi ogromny autorytet zarówno dla innych bohaterów, jak i czytelników.

Fleur Delacour - bohaterka, która jest typową kobietą.

Oczywiście, że Afrodyta Lafont z Domu Nocy. Zna wszystkie nowinki modowe i bardzo ceni sobie luksus, a jej garderoba ubrałaby połowę Stanów Zjednoczonych.

Hagrid - bohater z niebezpiecznym hobby.

Miałam spory problem z tą kategorią, ponieważ nikt nie przychodził mi na myśl. Po dłuższym zastanowieniu postanowiłam przyporządkować do niej Margo Roth Spiegelman z "Papierowych Miast", która naraża się na gniew rodziców i znajomych na wiele różnych sposobów. Do tego bardzo lubi uciekać z domu i jeździć po kraju szukając przygód, a nie jest to bezpieczny sposób spędzania wolnego czasu dla tak młodej dziewczyny.

James i Lily Potter - ulubiona literacka para. 

Oczywiście Hazel Grace i Augustus Waters z "Gwiazd naszych wina". Uważam, że idealnie do siebie pasowali. Rozumieli się jak nikt inny i czuli się przy sobie bardzo swobodnie.


Tak oto prezentuje się ten TAG  w moim wykonaniu. Nominuję do niego Alex, Patty oraz każdego kto chciałby go wykonać :)
Na koniec pytania ode mnie. Podobał Wam się TAG? Zgadzacie się ze mną? A może macie jakieś inne propozycje? Koniecznie piszcie w komentarzach! Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne :)

You Might Also Like

0 komentarze

Prawa autorskie

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność autorki bloga i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody autorki. Materiały zawarte na niniejszym blogu mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.

Statystyka